Ölen kişinin paylaşılmayan mirası

0 oy
9 gösterim
27 Eylül Miras Hukuku kategorisinde Fadime sordu
Merhaba, kolay gelsin.
    Biz 4 kardeşiz. Benim ismim Fadime, abim Kadir, bir büyüğü Kenan, en büyüğümüz Cemile. Kadir abim bekar. Benim bir çocuğum, Kenan abimin 2, Cemile ablamın 5 çocuğu var.
  2010 yılında babamız vefat etti. Köyde bir ev ve bir tarla vardı. Mirası bölüşemedik, annemle bekar olan Kadir abim yaşasın dedik. Hiç resmi bir kuruma gidip miras bölüşmedik, hiç bir resmi işlem yapmadık.
   2011 yılında annem vefat etti. Ben dahil 4 kardeş kaldık. Yine resmi bir işlem yapmadık.
   2015 yılında 5 çocuğu olan Cemile ablam vefat etti. Ben dahil 3 kardeş kaldık, resmi hiç bir işlem yapmadık mirasla ilgili.
   2020 de iki çocuğu olan Kenan abim vefat etti, hiç bir resmi işlem yapmadık. Sadece Kadir abimle ben yani Fadime kaldık.
  2021 yılında geçen ay hiç evlenmemiş olan Kenan abimde vefat etti, sadece ben kaldım, bir çocuğum var.
  Özet olarak, 11 yıl önce tabu sahibi babam vefat etti, sonra annem, sonra ablam, sonra büyük abim sonra küçük abim vefat etti. Hic bir mirasla ilgili resmi işlem yapılmadi. Bir tek ben kaldım. Ne yapacağım? Ceza gelir mi hic tapu ile ilgili islem yapilmadi diye, miras nasil bölünür, ne yapmam lazim? Maddi durumum iyi olmadigi icin avukata da gidemiyorum. Lütfen bana bir yardimci olun. Rica ediyorum. Simdiden cok ama cok tesekkur ederim. Tüm işleriniz rast gitsin, kolay gelsin....

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...