ayıplı araç satışı

+1 oy
28 gösterim
24 Ağustos 2016 Borçlar Hukuku kategorisinde mahmut demir sordu
Ben istanbulda İkamet ediyorum. geçen sene 2007 mdel bir araç aldım. bende iken hiç kaza yapmadım. aracın benden önceki kusurları hakkında bilgim yok. bu sene bu aracı 39.250 TL yazarak internete koydum Ankara dan gelen bir galericiye sattım. Alan kişi aracı otoexpertize götürerek rapor aldı. aracı noter kanalı ile satış yaptık. aracı normalde 36 bin TL sattım parayı 19.500 banka havalesi 16.500 peşin verdi o gün paranın hepsini bankaya yatırdım. ama alan kişi satış fiyatına kasko değeri olan 46.000 TL yazmamızı istedi. (ben bu aracı Ankaraya götürecem arabanın başına bir kaza vb işgelirse kaskodan para alabilmek için dedi). aradan bir hafta geçince beni arayarak bu arabanın tavanında boya var bu experde çıkmadı sende bana söylemedin bu araç için zararım var bana biraz para ver yada aracı geri al yada ben seni kasko fiyatından dava edeceğim bana ayıplı mal sattın dedi. bende aracın bir hafta içinde başına ne geldiğini bilmediğimden dolayı araç için ne size para veririm nede aracı geri alırım dedim.

Bu şahıs benimi yoksa oto expertizimi dava edebilir. beni dava ederse kötü niyetli hareket ettiğinden 36.000 TLdenmi yoksa 46.000 TLdenmi dava açar nasıl bir süreç işler

1 cevap

0 oy
11 Eylül 2016 Admin (25,500 puan) cevapladı
Kişi sizi dava edebilir. Yalnız dava bedeli banka yoluyla size gönderdiği rakam üzerinden olacaktır. fazlası için dava açsa da ispatlayamayacağı için reddolacaktır.
...