askerlikten hava degisimine gittigi takdirde denetimli serbestlik cezasi almistim..

0 oy
26 gösterim
24 Mayıs 2016 Diğer kategorisinde mert hamza ünaldı sordu
Hocam öncelikler iyigunler 03.11.1995 dogumluyunm ve askerlik gorevimi tamamliyorum 25 mart 2016 da kullandigim bonzai madesinden dolayi bayginlik gecirmistim hastaneyebkaldirmam uzerine polisler ifade alip serbest birakmisti olay dan 10 gun sonra  ikamet ettgim adrese posta gelip sahsin kaninda ve idrarinda hic bir bulguya rastlanmayip kamu davasi kosulu bilunmamistr denip aradan 1 hafta sonra mert hamza ünaldinin 2 yil dentim serbestlik ve tedavisi uygundur diye posta geldi  hava degisimim bitip askere geldikten sonra haberim oldu daha sinra askeriye icinde 2 gr madde yakalandi ustumde  iciciyim dedim bkarkoldaki ifadede henuz mahkeme fln olmadi hocamdaha ocede 3 sene evveli kendi istedigimle amatemde tedavi gormustum.. bu konuda bana yardimci olursaniz simdiden t.ederim bu konuda denetimim bozulmus oluyo mu ceza alirmiyim nolursunz bi bilgilendirme yapin ..

1 cevap

0 oy
25 Mayıs 2016 Admin (25,500 puan) cevapladı
Denetimin bozulması için öncelikle başlaması gerekir. Askeriye bünyesinde size bir tebligat yapıldı mı? eğer yapılmamış ise izne geldiğiniz bir dönemde sizin için denetim veren mahkemeye giderek kararı elden alın. Cevap olarak da askeri görevinizi yaptığınız bildirin.

Denetim şu anda bozulmuş sayılmaz ama uyuşturucu madde kullanmaya devam ettiğiniz takdirde illaki bir gün yakalanacaksınız ve denetim bozulacaktır. o yüzden madde kullanımını bırakmadan cezadan kurtuluş imkanınız mümkün görünmüyor.
...