İdare Mahkemesi + Danıştay + Aym hepsinde 672 khk göre ihraç olduğumdan dolayı dava açtım. AİHM ne zaman dava açmam gerekir?

0 oy
27 gösterim
19 Kasım 2016 İdare Hukuku kategorisinde misafir sordu
19 Kasım 2016 düzenledi

Aym + Danıştay + İdare mahkemelerinin hepsinde 672 khk ye göre ihraç olduğumdan dolayı dava açtım. Dava sonuçları ne zaman elime ulaşır veya ne zaman sonuçlanır bilemiyorum. Açıkçası kesitrebilmek de mümkün değil. AİHM'ne gidebilmem için bu davaların sonuçlarını beklemem gerekiyor mu ? Dava dilekçesinde bütün hukuk yollarına başvurulduğu belirtilirse bu yönden bi ret kararı verilmiyormuş diye okudum bir internet sitesinde. Ayrıca AİHM mahkemesine gitmeden önce dava açmış kişilerin sonuçlarını beklememize gerek var mı? Bazı arkadaşlarıma idare mahkemesinden ret kararı geldi ve temyize gitmesinin de bir faydası olmayacağı yönünde ifadeler bulunmakta. Bütün açtığım davalardan gelen sonuçların tarihine göre mi AİHM başvuru süresi başlıyor yoksa KHK çıktığı tarih mi baz alınıyor? Bir avukat arkadaşım istediğin zaman gidebilirsin bi süre kısıtlaması yok dedi? Sizin bunun ile ilgili çalışmalarınızı öğrenebilir miyim?

Teşekkürler,

1 cevap

0 oy
5 Ocak 2017 Admin (25,500 puan) cevapladı
KHK'nın çıktığı tarihi baz almanız lehinize olur. Bu konuda çok ihtilaf mevcut. 30 ocak tarihine kadar başvuru yapmanız sizin lehinize olacaktır.
...