alan adı kullanımı

0 oy
18 gösterim
5 Aralık 2016 Bilişim Hukuku kategorisinde misafir sordu

Merhaba...

öncelikle sigortacılık faaliyeti gösteren  bilanço eseslı bir şahıs acentesiyim.  int. sitem 25.10.2013 yılında demirsigortam.com olarak  ve ilk defa benimle ve sitemle hangiacente.com tarafından adıma tescillendi. 

Dogal olarak bu konularda bilgi sahibi degilim zaten olmamda beklenemez keza bu yükümlülük aracı kurumun bilgilendirme yükümülülügüdür diye düşündügümde ve sistemde kont. ettigimde şirketin sahibinin tescil kayıtlarında ismi görülmekte benimle ilgili bir ifadenin ise bulunmadıgını gördüm.  fakat yaklaşık 3 yıldır kullandıgım :  

www.demirsigortam.com

info@demirsigortam.com   site ve mail adresimi ruhsat kabı  kartvizit ve takvim olmak üzere birçok yerde şahsıma itafen kullandıgım için ciddi bir sıkıntı içindeyim 

sorun ise şöyledir.   

alan adı yenilemesi ile ilgili 20.10.2016 da bir adet 21.10.2016 iki adet olmak üzere yenileme maili gelmiştir gelen mailde yenileme süreleri ile ilgili bir bilgi olmadıgı gibi daha sonrasında bir bilgi maili gelmemiştir. o dönemde konuya dahil olmasa da  kanser hast. ile mücadele etmekte olan ve geçen haftalarde vefat eden arkadaşım ve müşterime kanalize oldugum için 01.12.2016 da hangiacente.com a dönüş yaptım ödeme ve hizmet sunumunun devamı için  fakat şahsıma alan adının başkasına verildigi belirtildi ve kont. ettigimde 09.11.2016 da ist. da bir başka acenteye verildigini gördüm  int. kont ettigim de devirler için yasal sürelerin oldugunu ögrendim.

bu konuda yasal süreler dolmadan şahsımın bir onay yada görüşü alınmadan ve şahsıma hiçbir şekilde alan adı hak kaybı konusunda bilgilendirme yapılmadan devir 15 . gün yapıldıgı için  ciddi bir maduriyet içindeyim bu anlamda alan adımı geri alma konusunda yasal olarak hakkım var mıdır.

şimdiden teşekkür ederim

syg. ve svg. 

1 cevap

0 oy
5 Ocak 2017 Admin (25,500 puan) cevapladı
Eğer marka tescil işlemi yaptırdıysanız alan adınızı dava yoluyla tekrar alma şansınız var.
...