1/4 Maaş haczi varken SGK 1/3 oranında haciz koyup aradaki farkı alabilir mi ?

0 oy
14 gösterim
2 Mart İcra Hukuku kategorisinde Eyüp YILDIRIM sordu
Milli Eğitim Bakanlığında 657 tabi Öğretmenim.Maaşımdan şahsi borcumdan dolayı 09/09/2012 tarihinde haciz konulmuş ve o tarihten bu yana 1/4 oranında kesinti yapılmaktadır. şubat 2017 tarihinde SGK tarafından şirket sorumlusu 2010 ve 2011 yıllarına ait eski prim borcundan  dolayı çalıştığım okula  1/3 oranında haciz konulması ile ilgili yazı gönderildi. SGK il müdürü 1/4 kesinti devam eder ama  maaşın 1/3 ile 1/4 arasında farkı bize ödemeniz lazım diyor. biz icra kanunu 83 maddeye göre maaş ta tek haciz olabilir diğerleri sıraya girmelidir dememize rağmen il müdürü  SGK 'nın 5510 sayılı kanununa göre biz hacze ortak oluruz diyor. böyle bir kesinti yapmaları mümkün mü yoksa SGK sıraya mı girmelidir? SGK ayrıcalığı varmı dır? Teşekkür ederim.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...