Habg ye rağmen suçsuzum

0 oy
21 gösterim
20 Mart 2017 Ceza Hukuku kategorisinde misafir sordu
Asliye cezadaki duruşmada tanık yalan söylemiş, telefon kayıtları incelenmeden hakkımda hüküm tesis edilerek hagb verilmiştir. Biz avukatımla beraber suçsuzluğumun ispatı için ağır cezaya temyiz dilekçesi verdik. Sizce nasıl bir sonuç çıkar?

1 cevap

0 oy
6 Nisan 2017 Admin (25,500 puan) cevapladı
Genelde bu tür itirazlar red ediliyor. Red kararına karşı temyiz yapmanız gerekecektir. Sonrasında ise yeni deliller bulup yargılanmanın iadesini talep edebilirsiniz. Avukatınız sizi yönlendirecektir.
11 Mart 2018 Moses2017 (100 puan) yorumladı
Aradan bir yıla yakın zaman geçtiği halde istinaf hala sonuçlanmadı. Tanığın yalan söylediğine dair delili de dosyamızda sunduk. Umarım BAM bunu dikkate alır. Benim anlayamadığım konu, bir insana taciz iftirası atmak bu kadar kolay mıdır? Sizce istinaf neden bu kadar uzun sürmüş olabilir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
16 Ekim 2018 Moses2017 (100 puan) yorumladı
İstinaf çoktan sonuçlanmış, avukatım bana haber vermemiş. Maalesef avukatım duyarsız davranmış biraz. Bu yüzden anayasa mahkemesi sürecini de kaçırdık. Şİmdi başka bir avukatla yola devam edeceğim. Gerçek suçlular dışarda hala. Yargılamanın iadesini isteyeceğiz. Bana göre hakim, duruşmadaki delillere bakmadan karar verdi diye düşünüyorum.  Daha güçlü deliller sunacağız şimdi. İnşallah yine böyle davranmaz.
...