sorulan soruların cevabını nereden bulurum.

0 oy
32 gösterim
19 Nisan 2017 Banka ve Finans Hukuku kategorisinde Yadigar Bal sordu
ben oğlumun kefaleti ile iki kere soru sordum. ancak bir cevap verilmediği gibi Meil de atılmadı. konut kredisine kefil oldu ancak kısa süre sonra ev banka borcu kabullenilerek bir tanımadığı kişiye satıldı. bu yüzden işini kaybetti memleketi terk etmek zorunda kaldı satış yapılan ikinci şahıs tanınmamaktadır. otomatik olarak kefaletin düşmesi gerekir. hiç oturmadığı bir mahalle muhtarına 2009 tda tebligat yaparak 60 bin lira 413 bin olmuş yani sahtekarlık var. tebligat yapıldığı tarihtada tokatta değildi.bu borçtan nasıl kurtulabilir. lütfen buna bari cevap verin eğer biraz ciddiyet veya vicdanınız varsa bir çıkış yolu gösterin eğer davayı almak için bu site varsa isterseniz vekaletde verdirebilirim. ancak size para ödeyebilecek durumu yoktur. bende emekliyim zor geçiniyorum. ilk meilimin üzerinden 1-2 Ay oldu

1 cevap

0 oy
26 Nisan 2017 Admin (25,500 puan) cevapladı
Ofisimize sorulan sorular avukat arkadaşlarımız tarafından sık sık cevaplanıyor. Eski sayfalarda veya yandaki bölümde soru ile alakalı olan başlığı tıkladığınızda çıkacak sayfalarda sorunuzu ve cevabınızı bulabilirsiniz.

otomatik kefalet düşmez. Kefaletin düşmesi için kefil olunan miktarın tamamının ödenmesi gerekir. Bu rakam ödenirse kefilin sorumluluğu kalmaz. 2009 da yapılan tebligat usulsüzse buna da dayanabilirsiniz. Yalnız bu konular teknik bulunduğunuz yerdeki baroya giderek adli yardım talebinde bulunun size bir avukat atanacaktır.
...