Dosya yenileme

0 oy
119 gösterim
2 Haziran 2017 İcra Hukuku kategorisinde misafir sordu
Öncellikle cevaplarınız için ve bu tür finans kuruluşları ile çalışmadığınız teşekkür ederim.

Dosya 2006 da açılmış tebliğ edilmiş ve haciz istenmiş. Satış yapılamamış 2008 tekrar kıymet taktiri istenmiş tebligat yapılmış ama itiraz edilmemiş gene satış yapılamamış ( başka haciz ve sanırım meskeniyet iddiamız olabileceği için ) 2010 da dosya yenilenmiş tebliğ edilmesi denmiş tebliğ evrakı gönderilmemiş. her hangi bir satış yapılamamış dosya Varlık yönetim şirketine devrolmuş 2016 şubat dosya yenilenmiş ( yenileme harcı yatmamış ve Güven varlık 2016 yılı için yenileme harcından muaf olmadığına dair yargıtay kararı buldum )  Yenileme yaparken farklı banka ile yaptıkları temlik sözleşmesi koymuşlar dosyaya bunu dosyayı incelediğimizde gördük. Dosyada ayrıca Kredi sözleşmesi yok borç Ticari Kredili Mevduat hesabından kaynaklı borç şirket borcu kefil olarak bireysel olarak beni ve abimi borçlu göstermişler abim kefil olarak imzalamıştı.

2016 Yenilemesinde varlık yönetimi şirketi abim ve benim üzerimdeki taşınır taşınmazlara haciz ve satış istedi.

Abim tebligat yapılmadığı ve faiz oranları gibi gerekçelerle icra dairesine talepte bulundu red edililince mahkemeye şikayette bulunduk. Meskeniyet, faiş faiz gibi.  mahkeme sadece meskeniyet üzerine gitti imzaya itiraz talebimizi yeniledik.

Görüşünüzü almak istediğim.

1 - Yenilemenin belgenin yetksizliği üzerinden düşmesi mümkünmüdür.

2- Yenileme harcından muaf olmadığı için yenileme harcı yatmadığı için düşmesi mümkünmüdür.

3 - Faize itiraz bu noktada benim için mümkünmüdür. ( 2006 daki tebligatları abime ve bana yapılanların hepsini kendi imzamla ben teslim almışım )

4 - Yetkisiz evrak ile icra yenile yapılmasına izlenecek yol varmıdır.  Şikayet yada dava

Ben bu şirketler ile sadece kendim için savaşmıyorum bu paylaşımların çok mağdura yol göstereceğine inanıyorum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...