Sahte senet düzenleme

0 oy
20 gösterim
26 Haziran 2018 Diğer kategorisinde nazlıcan (120 puan) sordu
Bir müteahhit bana kanunen geçersiz  bir sözleşme imzalattı ve benden 40.000.tl aldı. Bende vazgeçip tüketici mahkemesi ve icra yoluyla paramı geri aldım. 5 ay sonra hic tanımadığım birinin adına beni  40.000.tl. borçlandırıp ,senedin miktarını, isim ve adresimi ve iki tane imzamı ben yazmışım gibi,dava dosyasından imza ve yazı örneklerimi alıp taklit edip.senedin tarihlerini borçlandıgım kişi ismini kendileri doldurup beni icraya vermişler. Borçlandıgım kişide senedi bu müteahhide ait anonim Şirkete ciro ediyor.bu şekilde icraya veriyorlar. Beş gün içinde itiraz edip.%15 teminat yatırıp icra mahkemesinde dava açtım. Şu anda bilirkişi incelemesinde dosya. Savcılığa yaptığım şikayet sonucu yapılan bilirkişi incelemesi imza ve yazıların bana ait olduğunu, tarih ve alacaklı isminin yapılmasının bana ait olmadığını belirtti. Şimdi menfi tesbit davası açmam gerekiyormuş. Icra mahkemesindende  aleyhime sonuç çıkarsa davayı kaybedersin diyorlar. Menfi tesbit davasındada yalancı şahitle elden para verdik diyerek davayı kazanırlar deniyor.
      1..Senette tarihlerin sonradan atılması, alacaklı isminin sonradan başkası tarafından yazılması suç degilmi.
      2..senedin müteahhide ciro edilmesi .miktarın 40.000.tl . olması ,borçlandıgım kişi ile hiçbir alışverişim telefon görüşmem olmaması beni haklı çıkarmazmı..
       3..menfi tesbit davası açarken icradaki %15  teminatın menfi tesbit davası sonuçlanana kadar  karşı tarafa ödenmesinin durdurulmasını talep ediliyorum  şeklindemi  yazmalıyım.icra mahkemesi bilirkişi raporu aleyhime  çıkarsa derhal tedbiri kaldırırmı,yargitay aşamalarını  ve menfi tesbit davası sonucunumu bekler.
     4..menfi tesbit davası açarken davayı kazanirsam karşı taraftan istenecek ceza ve tazminatların miktarını şimdiden belirtmelimiyim.%20ve%40 gibi rakamlar var.
       Kazanma şansım varmı. Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...