Üstümüze atılan iftiradan kurtulabilirmiyiz ?

0 oy
27 gösterim
20 Nisan 2019 Ceza Hukuku kategorisinde Yasin Çetintaş sordu

Merhaba.
Kardeşimle rent a car işletiyorduk. 2 genç araba kiralamak istedi fakat aracımız yoktu kendi aracımızı verdik. bir sonra ki gün araç otoparka çekildiğini öğrendik.
Sonra gittik aracı almaya bu kiraya verdiğimiz çocukların söylediği biz akşam aracı park ettik başka yere gittik sabah baktık araba yoktu dedi. Karakolda ise aracın içinden çalıntı araca ait plaka çıktığı söylendi. Sonra biz şikayetçi felan olduk aracı aldık çıkarttık. Dün kardeşimin e devlette girmiş dava var. Savcı kardeşim ve aracı alan çocuğu sanık olarak belirtmiş ve hapis cezası istemiş. Çocuğu aradık üsteledik arabayla birşey mi yaptın diye yok diyor. Hiç bizle alakası olmayan bir durumdan kardeşime ceza istendi. Bu konuda bize yardımcı olabilecek bir kişi var sa sevinirim. 

SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ:Yukarıda açık kimlik bilgileri yazılı şüpheli -----------'ın vekaletle sahip olduğu 3- -- ---- plaka sayılı aracını diğer şüpheli Muhammed --- ----'e verdiği, olay tarihinde söz konusu aracın plakalarının değiştirildiğine dair Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine ihbar yapıldığı, ihbar üzerine yapılan araştırmada ve incelemede söz konusu araç üzerinde --- F-L -- sayılı plakaların bulunduğunu, -- -N ---- sayılı plakanın ise araç içerisinde bulunduğunun tespit edildiği, -- F-L -- sayılı plaka üzerinde yapılan inceleme neticesinde tanzim edilen İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğünün 09/10/2018 tarihli uzmanlık raporuna göre söz konusu 2 adet -- F-L -- sayılı plakanın sahte olduğunun ve aldatma kabiliyetinin haiz olduğunun bildirildiği, söz konusu aracın şüpheli ----- --------'a ait olduğu, tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde şüphelilerin aynı suçun icrası kapsamında birlikte hareket ederek iştirak iradesiyle her biri asli fail olmak üzere üzerlerine atılı suçu işledikleri anlaşılmakla;Şüphelilerin mahkemenizde yargılamalarının yapılarak eylemlerine uyan ve yukarıda gösterilen kanun ve maddelerine göre cezalandırılmalarına, Adli emanetin 2018/20467 sırasına kayıtı plakaların dosyada delil olarak saklanmasına,Haklarında hapis cezasına hükmedilmesi halinde TCK'nın 53. maddesinde belirtilen haklardan yoksun bırakılmalarına,Karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur. 03/04/2019

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...